3
ВЛК та ЕКОПФО
Зміст
Після лікування та реабілітації ви маєте пройти ВЛК із обов’язковим оглядом лікаря-психіатра (з метою врахування стану здоровʼя під час прийняття постанови ВЛК).
Направлення на ВЛК видає лікуючий лікар (під час перебування на лікуванні) або військова частина.
Якщо у вас є захворювання, поранення, травми, каліцтва, які ви отримали під час перебування в полоні, ВЧ визначає їх як отримані під час захисту Батьківщини, з урахуванням того факту, що полон – продовження виконання бойового розпорядження (за відсутності факту добровільної здачі в полон).
Під час проходження ВЛК та в разі наявності поранень, травм, каліцтва важливо мати довідку про обставини травми (Довідка 5), а у разі захворювання – свідоцтво про хворобу.
Детальніше про ВЛК – за посиланням
Для встановлення інвалідності або відсотку втрати працездатності вам потрібно подати пакет документів до експертної комісії оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО).
Направлення на ЕКОПФО можна отримати у свого лікуючого лікаря або голови ВЛК. Також отримати направлення можна через сімейного лікаря, однак цей спосіб рідше застосовується на практиці.
Якщо інвалідність настала у зв’язку з перебуванням в полоні, то експертною командою може бути зафіксовано, що захворювання або інші ушкодження здоров’я пов’язані з позбавленням особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
За результатами оцінювання вам можуть встановити групу інвалідності або відсоток втрати працездатності. Зверніть увагу, що за обох сценаріїв ви можете отримати одноразову грошову допомогу (ОГД). Її розміри чітко визначені та мають привʼязку до прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року.
Детальніше про оцінювання – за посиланням
Військовослужбовці можуть отримати групу інвалідності у разі втрати здоров’я у зв’язку із перебуванням у полоні.
Для цього потрібно звернутись до голови ВЛК (під час проходження ВЛК) або до особистого лікаря з проханням сформувати електронне направлення на ЕКОПФО та пройти цю процедуру за алгоритмом.
До електронного направлення потрібно додати такі документи:
Як отримати рішення Комісії?
– довідка від Міноборони, військової частини, іншого військового органу або формування про перебування в полоні (за формою встановленою постановою КМУ від 2023 року № 55).
– сповіщення про потрапляння в полон
– витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань
– копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (електронну копію відображення інформації, що міститься у таких документах або відомості, єДокумент), паспортного документа іноземця та документа, що посвідчує особу без громадянства, та/або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус
– дані та/або копії документів (довідок), які підтверджують, що заявник є членом сім’ї такої особи, законним представником такої особи або законним представником члена сім’ї такої особи, зокрема копії свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану
– інші документи, які вважаєте доцільним надати
На підставі зазначених вище та інших документів (повний перелік), поданих разом з електронним направленням, експертна команда фіксує причину інвалідності, а саме: