logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1.
Родини полонених
2

Родини зниклих безвісти

Куди звертатися?

  • • Сконтактуйте з колегами по службі, які можуть бути поряд, безпосереднім командиром, командиром частини та уточніть останнє місцеперебування та обставини зникнення. Також можна звернутися до медиків підрозділу, які, ймовірно, можуть знати, до якого медичного закладу була евакуація у разі поранення. Зверніться до ТЦК та СП, де відбулася мобілізація, з‘ясуйте наявність або відсутність повідомлення від частини про підтвердження статусу військовополоненого.

  • • Зверніться до органів поліції та напишіть заяву про розшук особи. Після того, як заяву зареєструють, – отримайте номер кримінального провадження (реєстрація має відбуватись протягом 24 годин з моменту звернення).

    У близьких родичів (батько, мати, дитина) можуть братись ДНК-матеріали для подальшого проведення ДНК-експертизи.Надалі такі справи передаються поліцією до СБУ для подальшого проведення досудового розслідування. В такому випадку рідним варто звернутися до СБУ, щоб  дізнатися прізвище слідчого у справі для подальшої взаємодії.

  • • Зверніться на Гарячу лінію МВС для родичів загиблих, полонених та зниклих безвісти військовослужбовців‍ 
    телефон: +38 089 420 18 66

  • • Зверніться до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин за телефоном гарячої лінії 0 800 339 247 (пн.-пт. 9:00-18:00).

  • • Зверніться до МКЧХ 
    заповніть електронну форму, або можете скористатися електронною поштою: ctabureau@icrc.org або за телефоном  +380 800 300 155.

  • • Зверніться до Національного інформаційного бюро
  • тел.: 1648; +38 044 287 81 65;
    електронна пошта: nib.uncp.info@gmail.com
    сайт: nib.gov.ua
    телеграм-бот: t.me/nib_uncp_bot
    адреса: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186

    Можна використовувати українські ресурси для пошуку особи самостійноhttps://telegra.ph/Telegram-05-25-12,https://telegra.ph/Official-05-25

    Що треба робити, якщо дізналися про перебування безвісти зниклого у полоні?
    1.  Звернутись до СБУ із заявою, якій зазначити відомі дані, до неї необхідно буде додати документи, що підтверджують вашу особу та ті, що підтверджують рідство. Після того, як Вашу заяву зареєструють - отримати номер кримінального провадження (реєстрація має відбуватись протягом 24 годин з моменту звернення).

    2. Звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ:
    телефони: +38 067 650 83 32; +38 098 087 36 01;
    електронна пошта: united.centre.ssu@gmail.com
    адреса: 01601, м. Київ-1, вул. Володимирська, 33

    3. Звернутись до Національного інформаційного бюро
    тел.: 1648; +38 044 287 81 65;
    електронна пошта: nib.uncp.info@gmail.com
    сайт: nib.gov.ua
    телеграм-бот: t.me/nib_uncp_bot
    адреса: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186

    4. Звернутись до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
    Телефони: 0 800 300 176 (для м. Харків), 0 800 300 529 (для м. Києва), 0 800 200 202 (для м. Миколаїв),0 800 200 606 (для м. Вінниці);
    Електронна пошта: koord.shtab@gmail.com
    Телеграм:  t.me/Koord_shtab

    5. Гаряча лінія МВС для родичів загиблих, полонених та зниклих безвісти військовослужбовців
    +38 089 420 18 66

    6. Звернутись до МКЧХ для реєстрації справи військовополоненого та надати їм усю відому Вам інформацію. Зробити це можна особисто або за офіційними телефонами: 0 800 300 155 (Київ). За результатами звернення ви маєте отримати номер справи, маючи її можна звернутися для отримання додаткової інформації у справі.

    7. Звернутись до Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії РФ
    Телефони: +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01;
    Електронна пошта: united.centre.ssu@gmail.com
    8. Також рекомендуємо заповнити форму проєкту «Пошук. Полон»
    9. Звернутись до Мінреінтеграції із заявою про встановлення факту позбавлення особистої свободи. Від цього надалі будуть залежати усі виплати для полонених військовослужбовців.
    Якщо ви отримали інформацію від безпосереднього командира або колег військовослужбовця, спробуйте дізнатись якомога більше даних про обставини потрапляння у полон, а також про ймовірний стан здоров’я військовослужбовця.
    Якщо знайшли фото або відео у соціальних мережах, необхідно зберегти їх як докази перебування військовослужбовця у полоні.

    Нову інформацію необхідно передати до:
    1) правоохоронних органів (Національна поліція України, СБУ), а також ТЦК та СП (військкомат);
    2) НІБ та МКЧХ;
    3) Уповноваженого з прав осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
    4) до військової частини
    Далі зверніться до Мінреінтеграції для встановлення факту позбавлення особистої свободи військовослужбовця.
    Під час самостійних пошуків радимо не поширювати інформацію з фотографією та іншими даними людини, аби не збільшувати ризик для її життя і здоров‘я – військовий може перебувати у полоні в статусі цивільного або в цей час переховуватися у місцевого населення чи виходити до контрольованої Україною території. Вам потрібно захистити свою рідну людину від росіян.

    1. Отримання виплати грошового забезпечення.
    2. Отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника.
    3. Освітні пільги для дітей 
    4. Путівки до санаторно-курортних закладів з оплатою 50 % вартості
    5.  50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) у жилих будинках усіх форм власності в межах установлених норм.
    6. Батьки мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського транспорту загального користування (крім таксі) у межах району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів за наявності посвідчення встановленого зразка. Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом.
    7. Члени сімей мають право на земельну ділянку та в межах визначених законом повноважень допомогу від органів місцевого самоврядування в будівництві, якщо виявили бажання побудувати приватні жилі будинки.
    8. Право на безплатне одержання в приватну власність жилого приміщення, яке члени сімей займають у будинках державного житлового фонду
    9. Позачергове право на поліпшення житлових умов у разі потреби
    Хто може отримувати грошове забезпечення:
    Військовослужбовець має право скласти у письмовій довільній формі особисте розпорядження на випадок його зникнення безвісти/потрапляння в полон – про виплату належного йому грошового забезпечення особі (особам) за його вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках.
    Якщо військовослужбовець склав особисте розпорядження, грошове забезпечення виплачується тим особам та у тих розмірах, які визначені особистим розпорядженням.
    Хто може отримувати грошове забезпечення у разі відсутності вище зазначеного особистого розпорядження:
    1. Дружина/чоловік, законний представник малолітніх (неповнолітніх) дітей (осіб з інвалідністю з дитинства — незалежно від віку), батьки (крім дітей, батьків та інших осіб, які одержують від військовослужбовця аліменти, а також батьків, які позбавлені батьківських прав, за умови, що ці права не були поновлені) 
    рівними частками у загальному розмірі, що не перевищує 50% грошового забезпечення.
    2. У разі відсутності вище зазначених осіб  – повнолітні діти, рідні брати (сестри), законним представником яких є військовослужбовець
    рівними частками у загальному розмірі, що не перевищує 20% грошового забезпечення.
    Протягом якого періоду здійснюється виплата:
  • • Для членів сімей можливим є отримання виплат з моменту встановлення причин зникнення безвісти військовослужбовця і за весь період його зникнення, якщо обставини зникнення є поважними. 
  • • У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
  • Як отримати виплати?
    Для того, щоб оформити виплати, члену сім’ї потрібно подати заяву на ім’я командира військової частини.
    До заяви додаються:
    1) копія паспорта або копія тимчасового посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства – копія паспортного документа іноземця або копія документа, що посвідчує особу без громадянства, копія посвідки на постійне/тимчасове проживання, копія посвідчення біженця або копія іншого документа, який підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України);
    2) копія документа, що засвідчує реєстрацію заявника у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків із Реєстру, внесені до паспорта громадянина України (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
    3) копія свідоцтва про шлюб або копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу – для виплати грошового забезпечення дружині (чоловікові);
    4) копія свідоцтва про народження дитини або копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження – для виплати грошового забезпечення законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей військових;
    5) копія документа, що підтверджує:
     -  призначення особи опікуном, піклувальником малолітньої (неповнолітньої) дитини військовослужбовця, усиновлення такої дитини – для виплати грошового забезпечення законним представникам на малолітніх (неповнолітніх) дітей військовослужбовців або дітей військовослужбовців з-поміж осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку);
     - призначення військовослужбовця опікуном, піклувальником повнолітніх дітей, рідних братів (сестер) чи їх усиновлення – для виплати грошового забезпечення повнолітнім дітям військовослужбовців, їх рідним братам (сестрам), законними представниками яких є військовослужбовці; 
    - встановлення інвалідності – для виплати грошового забезпечення дітям військовослужбовців з-поміж осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або їхнім законним представникам; 
    6) копія свідоцтва про народження військовослужбовців або копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження – для виплати грошового забезпечення батькам військовослужбовців;
    7) копія рішення суду про поновлення батьківських прав – для виплати грошового забезпечення батькам військовослужбовців, які були позбавлені батьківських прав стосовно військовослужбовців;
    8) копія свідоцтва про смерть особи, яка має право на отримання грошового забезпечення (за наявності), – для перерахунку частки виплати грошового забезпечення;
    9) інформація про назву банку та номер поточного банківського рахунка (у форматі IBAN) – для зарахування грошового забезпечення визначеній особі. 
    Заява про виплату та додані до неї документи подаються у паперовій формі особисто чи на поштову адресу або в електронній формі (за технічної можливості) на адресу електронної пошти чи засобами інформаційно-комунікаційних систем.
    Рішення про виплату або відмову у виплаті грошового забезпечення у письмовій формі доводиться до відома заявника протягом 15 календарних днів з дня подання заяви про виплату з обов’язковим зазначенням підстави у разі відмови у такій виплаті.
    Ви можете відмовитись від цих виплат на користь інших родичів
    Для цього ви маєте подати відповідну заяву, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально. У ній має зазначатися інформація про іншу визначену особу і розмір належної їй частки грошового забезпечення.
    Якщо подасте заяву без зазначення в ній інформації про іншу визначену особу, на користь якої відмовляєтесь, належна вам частка грошового забезпечення рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на виплати.
    Подання заяви про відмову від виплати грошового забезпечення від імені малолітніх, неповнолітніх дітей військовослужбовців, а також недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, які мають право на виплату грошового забезпечення, НЕ допускається.
    Підстави відмови у виплаті грошового забезпечення
    1. Подання заяви особами, не визначеними Порядком, а також визначеними особами, які мають громадянство РФ чи Республіки Білорусь, або постійно проживають на території цих країн, або засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору;
    2. подання не всіх документів (після доповнення пакета документів можливе повторне звернення);
    3. з’ясування в установленому порядку обставин щодо добровільної здачі військовослужбовців у полон, самовільного залишення ними військової частини (установи, організації), місця служби або дезертирства.
    У рішенні про відмову у виплаті грошового забезпечення обов’язково зазначаються її підстави.
    Хто має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника:
    Непрацездатні члени сім’ї, які були на утриманні зниклого/ї, та його/її діти мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.
    Коли та як можна звернутись за оформленням пенсії?
    Таке право виникає через один місяць із дня внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
    Необхідно подати заяву особисто до обраного територіального органу Пенсійного фонду України або через портал електронних послуг Пенсійного фонду України. 
    До заяви додаються:
    1. Паспорт або інший документ, що засвідчує особу, якій призначається пенсія, місце проживання і вік;
    2. Довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера як заявнику, так і зниклому безвісти годувальнику (за наявності);
    3. Документи, що підтверджують родинні зв’язки з годувальником;
    4. Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що засвідчує факт внесення до цього реєстру інформації про безвісне зникнення особи, або інформація з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, отримана в порядку, передбаченому Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».
    Освітні пільги для членів сім’ї зниклих безвісти військовослужбовців
    1. Для дітей зниклих безвісти військовослужбовців передбачено позачерговий прийом у дитячі заклади за місцем проживання. 
    2. Додатково для дітей, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем та був визнаний судом безвісти зниклим при виконанні ним обов’язків військової служби, передбачено зарахування поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України.
    Якщо близька особа офіційно визнана зниклим безвісти, тоді є підстава для відстрочки від мобілізації.
    Підстави для відстрочки визначені статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
    Відповідно до цієї статті призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають:
    жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або зникли безвісти за особливих обставин під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
    arrow-iconПопередній
    © 2024 Розроблено BuildApps